kijki narciarskie head
Sport

Dobre kijki narciarskie dla każdego

Na nartach można jeździć w różnoraki sposób. Podstawą są jednak kijki narciarskie Head, które zawsze powinny zostać dopasowane w sposób indywidualny do użytkownika. Dlaczego? Aby móc zapewnić sobie maksymalną wygodę i komfort podczas jazdy. Osoby, które po raz pierwszy będą miały do czynienia z tą dyscypliną sportową, powinny wiedzieć, że podczas zakupu, pod uwagę należy wziąć kilka ważnych czynników.

Kijki a wzrost człowieka

kijki narciarskie head

Kije do nart Head muszą zostać dopasowane zgodnie ze wzrostem człowieka. Szacuje się, że osoby mające np. 155-160cm wzrostu, powinny stać się posiadaczami kijów o długości 110cm. 161-167 cm to kijki o długości 115cm. 168-175 cm to kijki, których długość powinna wynosić 120cm. Może nie wygląda na to, ale decydując się na zakup takich kijków do nart, należy wziąć pod uwagę swój wzrost. W wielu miejscach, w sieci znaleźć można takie podpowiedzi odnośnie tego, jakie kijki pasują do osób o danym wzroście.

Dobre kije na narty

Kije narciarskie Head z krakowsport.pl muszą tworzyć kąt prosty ramienia z przedramieniem. Jeżeli tak nie jest, należy  poszukać czegoś innego. Nie można bagatelizować tego, ponieważ będzie to powodowało dyskomfort jazdy. Rodzice, którzy chcą kupić kije do nart dla swoich dzieci, nigdy nie powinni robić tego samodzielnie. Dlaczego? Ponieważ w ten sposób mogą dokonać złego wyboru. Tutaj również bardzo ważny jest wzrost dziecka, a także możliwość zachowania kąta prostego. Warto również zwrócić uwagę na jakość wykonania, aby mieć pewność, że kijki posłużą zdecydowanie dłużej.