Co to jest grip do hulajnogi
Akcesoria

Co to jest grip do hulajnogi?

W sklepach ze sprzętem sportowym coraz częściej spotkać można hulajnogi wyczynowe. Co to za urządzenia? W zasadzie wyglądają jak standardowe hulajnogi. Różnica polega przede wszystkim na rodzaju materiałów, jak też specyficznych parametrach, które wykorzystano w trakcie produkcji tego typu akcesoriów. Przede wszystkim dlatego, iż przeznaczone są również do jazdy wyczynowej, czyli ekstremalnej, chociażby na skateparkach. 

Dlaczego warto wymieniać grip na hulajnodze?

Gripem można określić dwa elementy przy okazji hulajnogi. Pierwszy termin może kojarzyć się także z deskorolką, ponieważ grip, to nic innego jak specjalny papier ścierny, który znajduje się na blacie hulajnogi. Zapewnia odpowiednią przyczepność obuwia do hulajnogi. Gripy do hulajnogi wyczynowej ulegają jednak zużyciu – najczęściej po prostu ścieraniu. Dlatego przestają spełniać swoją pierwotną funkcję i niezbędna staję się ich wymiana. Gripy mają różną kolorystykę, często także wzory, dlatego dodatkowo mogą pełnić funkcję estetyczną. Gripy w ciekawych kolorach znajdziesz pod adresem https://movino.com/pl/gripy-do-hulajnogi-wyczynowej/.

czerwony grip do hulajnogi wyczynowej

Wymiana rączek w hulajnodze

Rączki do hulajnogi wyczynowej to najczęściej gumowe elementy, które znajdują się na kierownicy. Zapewniają wygodę w trakcie jazdy oraz pewny uchwyt, który staje się niezbędny w trakcie jazdy. Również określa się je jako gripy do hulajnogi z uwagi, iż w ten sposób nazywa się także rączki w rowerach wyczynowych. A hulajnoga jest właśnie doskonałym połączeniem deskorolki i roweru i w pewnych aspektach posiada cechy tych dwóch pojazdów.

Jednocześnie pozwala na wykonywanie wielu, odmiennych ewolucji na różnego rodzaju przeszkodach, jak poręcze, czy rampy. Na przestrzeni ostatnich lat sport ten stał się nie tylko bardzo spopularyzowany w Polsce, ale także w innych krajach, co przekłada się na coraz większą liczbę eventów, czy szkółek jazdy na hulajnodze wyczynowej.