Sport

Bagażniki rowerowe Thule na hak – na co zwrócić uwagę przed zakupem

Samochodowy hak holowniczy oprócz zastosowań oczywistych wykorzystać można jeszcze w innym celu. Jest to doskonałe miejsce do montażu… bagażnika rowerowego. Oto kilka wskazówek dla kierowców planujących taki zakup.

Ile i jakie rowery zamierzamy przewozić?

Pytanie o ilość i rodzaj rowerów wskaże nam kierunek dalszych poszukiwań i pozwoli zawęzić krąg poszukiwań. Jeżeli szukamy bagażnika kompaktowego, lekkiego, zajmującego mało miejsca po złożeniu i stosunkowo taniego – szukajmy wśród konstrukcji tradycyjnych.

Przewieziesz na nich nawet 4 rowery. Do przewozu rowerów elektrycznych, fatbike’ów, czy ciężkich holenderskich konstrukcji wybierzmy raczej rozwiązanie platformowe. Tutaj zmieścisz bez problemu 3 rowery.

Wybór bagażnika, jego rodzaj i pojemność, zależą również od udźwigu haka w naszym samochodzie. Pamiętajmy o wcześniejszym sprawdzeniu dopuszczalnej masy bagażnika wraz z rowerami!

Sposób montażu bagażnika rowerowego Thule i zabezpieczenie antykradzieżowe

Ważne, aby montaż bagażnika przebiegał sprawnie i bez potrzeby użycia dodatkowych narzędzi. Pod tym względem możemy zaufać marce. Wszystkie bagażniki rowerowe Thule montowane są na hak za pomocą dźwigni i posiadają zabezpieczenia antykradzieżowe. Dotyczy to zarówno samego bagażnika, jak i przewożonych rowerów.

Możliwość odchylenia bagażnika na haku i dostęp do tyłu pojazdu

Jest to rozwiązanie niezbędne przy pokonywaniu dłuższych tras samochodem. Szczególnie przy weekendowych lub wakacyjnych wyjazdach rodzinnych. Wtedy na 100% będziemy potrzebowali swobodnego dostępu do bagażnika na tyle samochodu. W przypadku bagażników rowerowych Thule https://www.krakowsport.pl/pol_m_Rowery_Bagazniki-rowerowe-THULE-710.html funkcja odchylania bagażnika jest standardem.

Dlaczego wybieramy produkty marki Thule?

Inżynierowie z Hillerstorp – to właśnie miasteczko jest siedzibą firmy Thule – zadbali o wygląd i estetykę swoich produktów. Przystępując do nowego projektu, określają jego priorytety: uniwersalność, bezpieczeństwo, wytrzymałość oraz łatwość obsługi. W połączeniu z legendarnym szwedzkim dążeniem do harmonii cechy te zapewniają niebywałą wprost funkcjonalność produktu końcowego.