kross
Sport

Rower Kross — jak wybrać model dostosowany do naszych potrzeb?

Za oknami coraz ładniej, a na dworze robi się coraz to cieplej. Co za tym idzie, będziemy o wiele więcej czasu spędzać na zewnątrz oraz chętniej udawać się na wycieczki rowerowe. Jednak, aby nasze wypady były udane, warto posiadać odpowiedni rower, który zapewni nam wysoki komfort użytkowania, a jednocześnie wpasuje się w nasze gusta. Na co, więc powinniśmy zwrócić uwagę przy jego wyborze? 

Jaką wielkość ramy wybrać?

Wielkość ramy to bardzo ważny aspekt, gdyż to właśnie od niej zależna jest długość i wysokość roweru. Coraz częściej możemy spotkać się z takimi oznaczeniami rozmiaru ramy:

  • XS
  • S
  • M
  • L
  • XL. 

Dla wielu z nas mogą być one nie jasne, lecz w ich odczytywaniu nie ma nic trudnego! Podobnie jak w przypadku ubrań tutaj rozmiary również są uporządkowane chronologicznie od najmniejszego dostępnego modelu, aż po największy. Taki zapis ma na celu ułatwić nam wybór odpowiedniego rozmiaru ramy. 

kross rower górski

Na co zwrócić uwagę przed dokonaniem zakupu?

Oprócz wymiarów ramy powinniśmy mieć na uwadze także wygląd pojazdu, jakość wykonania, zastosowane w jego produkcji materiały, czas trwania gwarancji oraz dostępność części zapasowych. Rower Kross (tutaj) to przedmiot, którego będziemy używać, na co dziań, dlatego musi on wpasowywać się wizualnie w nasze gusta, a jego wykonanie spełniać wszystkie wymagania. Oprócz tego dość ważnym aspektem jest dostępność na rynku poszczególnych elementów roweru, gdyż nie trudno o przebicie opony podczas częstych podróży. 

Dla kogo przeznaczone są rowery Kross?

Tego typu rowery ze względu na różnorodność rozmiarów i wariantów kolorystycznych nie są dedykowane dla żadnej konkretnej grupy odbiorców. Mogą korzystać z nich zarówno nastolatkowie, jak i dorośli, wyżsi oraz niżsi. Na rynku dostępnych jest mnóstwo tego typu rowerów, dlatego każdy powinien znaleźć coś dla siebie!