rękawice narciarskie
Sport

Jak należy dbać o dobre rękawice narciarskie?

Wybranie dobrych rękawic narciarskich to dopiero połowa drogi do sukcesu. Aby skorzystać z ich olbrzymiego potencjału należy oczywiście odpowiednio o nie zadbać. Oryginalne rękawice na narty od renomowanych producentów mogą kosztować nawet ponad 200 zł. Ich uszkodzenie może naprawdę boleć. Na szczęście dzięki systematycznej pielęgnacji rękawice służyć będą nawet przez kilka sezonów.

Jak należy prać rękawice narciarskie?

Na półkach sklepowych można znaleźć rękawice na narty, które należy prać wyłącznie ręcznie. Osoby, które nie chcą marnować cennego czasu na ręczne pranie powinny rozejrzeć się za modelami, które można prać w pralce automatycznej. Jeżeli chodzi o zabrudzenia powierzchowne, to warto jak najszybciej je usunąć za pomocą zwilżonej szmatki. Przed pierwszym praniem warto dokładnie zapoznać się z zaleceniami producenta. Dobre rękawice narciarskie po wypraniu należy oczywiście dokładnie wysuszyć. Dużym błędem jest wykręcanie i rozciąganie nowych rękawic. Wyprane rękawiczki najlepiej pozostawić w ciepłym i suchym miejscu. W żadnym wypadku nie można wirować rękawic narciarskich z membraną.

rękawice narciarskie

W jaki sposób przechowywać rękawice?

Dobre rękawice narciarskie służyć będą przez kilka sezonów tylko wtedy, gdy będą przechowywane w odpowiednich warunkach. Jeżeli istnieje taka możliwość to warto przechowywać je w pudełku w szafie. Bardzo ważne jest to, aby rękawice przechowywać zawsze razem, dzięki czemu nie ma ryzyka ich zgubienia. Po sezonie najlepiej wyprać i zaimpregnować odzież narciarską.