kije nordic walking regulowane
Akcesoria

Jakie są zalety nordic walkingu?

Nordic walking ciężko uznać za sport, ale jednak możemy o nim bez kozery powiedzieć, że jest to pełna aktywność fizyczna. Często jest ona deprecjonowana i uznawana za rzecz dla starszych ludzi, co na pewno nie jest dla nich przyjemnym stwierdzeniem. Trzeba jednak powiedzieć, że ma on sporo zalet, o których na pierwszy rzut oka nie trzeba sobie zdawać sprawy. Wzięliśmy więc ten temat na tapetę i postanowiliśmy, że go dokładniej wam wyjaśnimy.

Odciążenie kręgosłupa

Osobom starszym ciężko już o aktywność polegającą na przebijaniu kolejnych barier, więc jak najbardziej warto skłaniać się ku nordic walkingowi, ponieważ nie wymaga on wielkiego wysiłku, ale dużą jego zaletą jest możliwość odciążenia kręgosłupa, który już nie jest tak sprawny jak był za młodu. Kije nordic walking regulowane są w taki sposób, aby ten kręgosłup nie był tak poświęcany, a samo pokonywanie kolejnych kilometrów stało się łatwiejsze. Starsze osoby zapewne mają dla kogo żyć i same chcą być aktywne, więc jeżeli senior chce zadbać o swoje plecy, to jak najbardziej warto.

Trening mięśni

kije nordic walking regulowane

Ten, kto nie miał okazji spróbować swoich sił w nordic walkingu ten wie, że nie jest to do końca takie proste jak mogłoby się wydawać. Wystarczy tylko zrobić 2-3 km machając kijkami i od razu się to poczuje w mięśniach. Kijki nordic walking składane pozwalają na ruszanie mięśniami w taki sposób, żeby się one rozwijały, a nie ma co ukrywać, że siła nawet seniorom jest bardzo potrzebna, by nie zawsze być uzależnionym od swoich bliskich.