rękawice narciarskie
Akcesoria

Jak wybrać rękawiczki do jazdy na nartach i snowboardzie?

Wyposażenie narciarza lub snowboardzisty oznacza, że rękawice narciarskie są koniecznością podczas uprawiania rekreacyjnego sportu. Istnieje sporo opcji, jeśli chodzi o wybór modeli i istnieje kilka sposobów na wybór tego właściwego. Na początek wymieńmy wszystkie rękawiczki narciarskie, które w taki czy inny sposób nadają się do aktywnego wypoczynku w górach.

Rodzaje rękawic narciarskich

Klasyczne rękawice narciarskie – przegubowe, ocieplane rękawice zaprojektowane specjalnie do jazdy na nartach. Rękawice narciarskie skórzane na ogół mają schludny krój i zawierają skórzane detale. Może być z membraną lub bez. Dostępne są również wersje z ogrzewaniem.

Sportowe rękawice narciarskie

Sportowe rękawice narciarskie to specjalistyczne rękawice narciarskie z dodatkowymi funkcjami ochronnymi. Odpowiednie do jazdy wyczynowej po wyznaczonych trasach oraz dla fanów jazdy na czterech kółkach, gdzie ręka często dotyka stoku.

Ochronne rękawice snowboardowe

Ochronne rękawice snowboardowe – zaprojektowane z ochroną w nadgarstku. Krój może być mniej przegubowy w obszarze palców, ponieważ snowboardziści nie muszą trzymać swoich kijów.

rękawice narciarskie

Uniwersalne rękawice outdoorowe

Ocieplane rękawice membranowe do różnych aktywności zimowych: alpinizmu, freeride’u, wspinaczki górskiej. Od klasycznych rękawic narciarskich różnią się luźniejszym krojem, szerszymi i wyższymi mankietami oraz obecnością paska zabezpieczającego na nadgarstku. Czasami posiadają dodatkową wkładkę.

Rękawiczki softshellowe

Rękawice SoftShell to temat dość uniwersalny. Znajdują się w zestawach do biegania, wędrówek, wspinaczki górskiej, a nawet do miasta. Niska bariera wilgoci, lekka izolacja – maksymalna oddychalność. Idealne do jazdy na nartach w ciepłych temperaturach i do -5°C przy niskiej wilgotności.