Sport

Jak dobrać pokrowiec na narty?

Pokrowiec to produkt ułatwiający przechowywanie i transportowanie nart. Odpowiednio dobrany sprzęt jest odporny na rozdarcie i skutecznie chroni przed przypadkowym zarysowaniem desek. Ze względu na dużą ilość produktów dostępnych w sklepach, warto dowiedzieć się, na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze pokrowca.

Długość i szerokość pokrowca

Wybierając pokrowiec na narty, trzeba w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na jego długość. Przyjmuje się, że odpowiednio dobrany produkt jest o 5-10 cm dłuższy od desek. Zakup zbyt dużego modelu sprawi, że narty będą luźno osadzone, co ograniczy ich stabilność podczas transportu.

Oznacza to, że pokrowiec na narty biegowe nie będzie mógł zostać wykorzystany do przechowywania nart zjazdowych. Istotne znaczenie ma również szerokość produktu. Pokrowce na narty muszą być na tyle obszerne, by zmieściły nie tylko deski, ale i wiązania. W przypadku zbyt wąskich modeli może pojawić się problem z zapięciem suwaka.

Rodzaj zastosowanego materiału

Do wytworzenia pokrowców na narty wykorzystuje się różne materiały. Najlepsi producenci stosują wytrzymałe i wodoodporne tkaniny, które nie chłoną wilgoci. Dobrym rozwiązaniem jest zakup modelu wyposażonego w system wentylacji. Niewielkie otwory umieszczone w pokrowcach na narty biegowe lub zjazdowe zapewniają swobodny przepływ powietrza i chronią przed rozwojem drobnoustrojów w ich wnętrzu.

Przy zakupie tego rodzaju produktów warto zwrócić uwagę na szczelność suwaków. Dzięki nim pokrowiec nie będzie przepuszczał śniegu lub wody z otoczenia.