Akcesoria

Prawidłowe użycie pasków na konkretnych nartach

W przypadku nart, będziesz chciał owinąć czubki stóp paskiem do butów narciarskich, wokół talii regulowanym paskiem od pasa do pięty, a wokół rąk paskiem do rękawic narciarskich.

Owijanie wiązań nart

Najpierw włóż wkładkę do buta https://dobrenarty.pl/skituring/foki/, ustawiając palce wkładki w jednej linii z krawędzią buta. Następnie zakręć taśmę narciarską wokół linera, upewniając się, że zakleiłeś boki i górę buta oraz krawędź linera. Im więcej skrętów na stopę, tym lepiej, a im ciaśniej to zrobisz, tym lepszą przyczepność będziesz miał w razie upadku.

Owijanie nart od pasa do pięty

Najpierw wypnij kijki z plecaka. Następnie przymocuj pasek od pasa do koła do buta i górnej części narty.

Owiń pasek wokół narty i włóż go do klamry, napinając go, aż będzie dobrze przylegał do narty. Następnie przypnij kije z powrotem do plecaka.

Owijanie nart od piętki do piętki

Najlepszym sposobem na owinięcie pięt jest użycie gumki i kawałka taśmy. Zacznij od pięty narty i owiń gumkę wokół pięty, a następnie przyklej ją taśmą. Następnie można ją bardziej ścisnąć, owijając taśmę wokół gumki.

Owijanie dłoni i nadgarstków

Owijanie rąk i nadgarstków rękawicą narciarską jest najwygodniejszym i najbardziej efektywnym sposobem.

Owijanie pięt

Weź dwa kawałki linki bungee i przeprowadź je przez otwory w górnej części nart. Następnie przepleć jedną linkę bungee przez drugą i przymocuj ją do pięty.

Możesz to zrobić owijając jeden sznurek wokół narty, a następnie przez otwór i przymocowując go do pięty.